ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 07:51

Üniversiteli gençler, huzurevi sakinlerini ağırladı

Üniversiteli gençler, huzurevi sakinlerini ağırladı


Ege Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'Gençlik Kalple Başlar' adlı proje geliştirdi. Bu çerçevede, 26 huzurevi sakini üniversiteye davet edilerek gençlerle iç içe olmaları sağlandı.

    Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu Ebelik Bölümü 2. sınıf öğrencileri, 19 Mayıs Gençlik Haftası sebebiyle ‘Gençlik Kalple Başlar’ adlı sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Bu kapsamda, Buca Zübeyde Hanım Huzurevi’nde kalan 26 yaşlı üniversitede misafir edildi. Üniversitede öğrencilerle birlikte yemek yiyen huzurevi sakinleri, üniversite yaşamının nasıl olduğunu görme fırsatını buldu. Huzurevi sakinleri daha sonra öğrenciler tarafından düzenlenen müzik dinletisine katıldı.

    Topluma Hizmet Uygulamaları Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Çeber Turfan, "Projede gençleri yaşlılarla buluşturmayı daha doğrusu üniversite ortamında yaşlıları gençleştirmeyi düşündük. Öğrencilerimiz yalnızca ebelik değil, topluma dokunmanın da gerekli olduğunu gördü. Gençlik kalple başlar dedik sanırım bugün başlatıyoruz. Biz onların kalplerine dokunuyoruz veya dokunduk yüzlerindeki ifadeden bu anlaşılıyor." dedi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER