ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 13:29

Üniversitelerle işbirliği toplantıları başladı


Tuzla Belediyesi ile 7 üniversitenin işbirliğinden sonra gerçekleştirilen ilk toplantıda, Tuzla Kent Konseyi bünyesinde üniversite yöneticileri ve öğrencilerinin katılımıyla çalışma grubu kurulması kararı alındı.

Tuzla Belediyesi ile 7 üniversite arasında imzalanan işbirliği protokolüne istinaden etkinlik ve çalışma takviminin belirlenmesi için ilk toplantı gerçekleştirildi. Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya İstanbul Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Süleyman Şah Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi yöneticileri ve öğrenci kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Tuzla Belediyesi Başkan Danışmanı Harun Oğuzhan, Tuzla Belediyesi’nin üniversiteler ve öğrenci kulüplerine destek sunmaya hazır olduğunu söyledi. Tuzla Kent Konseyi’nde üniversite yöneticilerinin katılımıyla çalışma grubu kurulmasını teklif eden Oğuzhan, "Tuzla, üniversitelerimizin üreteceği, destekleyeceği projelerle daima bir adım önde olacak. Oluşturacağımız çalışma gruplarımızla sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri artırarak katkı sağlayacağımızı ümit ediyoruz." dedi.

Toplantıda, Tuzla Kent Konseyi’nde üniversitelerin yönetici temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kurulması, www.tuzlakultursanat.org web adresinde üniversiteleri ve etkinliklerini tanıtan sayfa hazırlanması ve üniversitelerin ziyaret edilmesi kararı alındı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER