ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 16:16

Üniversiteden tohumculuk ile işbirliği


Uludağ Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen tarım sektörü kuruluşlarından MAY AGRO Tohumculuk AŞ ile işbirliği protokolü imzaladı.

İşbirliği protokolü imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek, MAY AGRO ile geçmişten bu yana zaten güzel bir işbirliğinin bulunduğunu, bu protokolün var olan ilişkileri taçlandıracağını söyledi. Öğrencilere uygulama ve burs olanakları sağlamayı öngören protokolün sadece Ziraat Fakültesi’ni değil, Üniversitenin tüm birimlerini kapsadığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Dilek, iki kurumun birlikte geliştireceği projelerde de bilgi birikimi ve laboratuvar imkânlarının paylaşılacağını sözlerine ekledi.

MAY AGRO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yormazoğlu da, son 10 yılda Ar-Ge faaliyetlerinin bir ülkenin gelişmesinde ne denli önemli olduğu konusunda farkındalığın arttığına işaret ederek, 1978 yılından beri MAY markası altında sebze, tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının araştırılması, üretimi, yurt içi ve yurt dışı pazarlaması konularında faaliyet gösteren şirketlerinin, Uludağ Üniversitesi ile işbirliği yaparak yeni ürünler, metodlar ve sistemler geliştireceklerini, yetenekli öğrencileri de destekleyeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek ve MAY AGRO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yormazoğlu, işbirliği protokolüne imza attı.

İmzaların atılmasının ardından, MAY AGRO AŞ’nin teknik ve idari ekibi ile Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi akademisyenleri, tohumculuk sektörünün güncel sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER