ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ekim 2014 Çarşamba 14:37

Üniversitedeki IŞİD kavgasında gözaltılar

Üniversitedeki IŞİD kavgasında gözaltılar

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında sabah 09.00 sıralarında sürtüşme meydana geldi.


Üniversite görevlileri durumu polis ekiplerine bildirdi. Okul önüne çevik kuvvet ekipleri ve TOMA geldi. 

SİYAH MASKE VE ŞAPKA TAKAN 3 ÖĞRENCİ GÖZALTINDA

Polis ekipleri okula girerek 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Üzerlerinde siyah maske ve siyah şapka ve sopalar bulanan 3 öğrencinin olaylar sırasında bu maske ve şapkaları taktıkları belirlendi. Gözaltına alınan öğrenciler sivil bir polis minibüsüyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. 

"MÜSLÜMANLAR TEKTİR, KÜFÜRDE TEK"

Şüpheliler polis minibüsünden indirildikleri sırada "Bizler müslüman öğrencileriz", "Yaşasın müslüman öğrenciler", "Müslümanlar tektir, küfürde tek" şeklinde bağırdılar. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler polis aracı ile ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. 

SİYAH MASKE VE SOPAYLA SALDIRMIŞLARDI

Fakültede cuma ve pazartesi günü olaylar çıkmıştı. Cuma günü çıkan olaylarda siyah maske takan sopalı kişiler kurulan standlara saldırmıştı. Olaylar sonrasında açıklama yapan öğrenciler, IŞİD ile ilgili afiş astıkları için tartıştıkları bir grubun kendilerine saldırdığı öne sürmüştü.

Pazartesi günü de IŞİD'i protesto eden bir grup öğrenciyle başka bir grup öğrenci arasında olay çıktıştı. Çıkan olaylar öğrenciler tarafından görüntülenmişti.

GÖZALTINA ALINANLAR ÜNİVERSİTENİN SİYAH MASKELİ ÖĞRENCİLERİYMİŞ 

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi içinde bugün gözaltına alınan 3 öğrencinin geçtiğimiz günlerde art arda yaşanan olaylara katılan maskeli grup içinde yer aldıkları öğrenildi. Polis bu 3 kişinin IŞİD aleyhine pankart asan öğrenci grubuna saldıran siyah maskeli ve siyah şapkalı grubun içinde bulunduğunu değerlendiriyor. Terörle Mücadale Şubesine götürülmeden önce karşılarında kamerayı görünce "Bizler müslüman öğrencileriz", "Yaşasın müslüman öğrenciler", "Müslümanlar tektir, küfürde tek" şeklinde bağıran 3 öğrencinin üzerinden 3 tane sopa, 2 tane siyah renkli şapka ile 1 tane yine siyah renkli yüz kapamak için kullanılan bez parçası çıktı.

Görüntüler için buraya tıklayınız

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER