ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 17:07

Eskişehir'de üniversite karıştı

Üniversitede kavga: 2 yaralı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) iki karşıt grup arasında başlayan gerginliğin kavgaya dönüşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) iki karşıt grup arasında başlayan gerginliğin kavgaya dönüşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kafe önünde toplanan ülkücü grup, 2014-2015 yılının üniversite başkanının devir teslim törenini gerçekleştirdi. Törenin ardından kafe önünde stant kuran karşıt görüşlü öğrenciler ile ülkücü grup arasında tartışma başladı.

Tartışmanın kısa sürede büyümesiyle ülkücü grup taş ve sopalarla karşıt gruba saldırdı. Öğrencilerin sığındığı kafenin camları bir grubun attığı taş, sopa sandalyelerle kırıldı. Bu sırada kafeden atılan bir cismin kafasına gelmesi sonucu ülkücü gruptan bir kişi yaralandı.

Bu sırada karşıt görüşlü grup kafeye sığındı. Kafeye sığınan öğrenci grubu, güvenlik görevlilerinin ülkücü grubu okuldan uzaklaştırmasının ardından yeniden dışarı çıktı. Dışarı çıkan öğrenci grubu, bu sefer de kendilerini korumadıklarını iddia ettikleri güvenlik görevlileriyle tartışmaya başladı. Öğrenciler güvenlik görevlilerine sopa ve soda şişesi fırlattı. Başına şişe isabet eden bir güvenlik görevlisi yaralandı. Olayda kafe içinde bulunan bir öğrenci ise baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren öğrenciye arkadaşları ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ESOGÜ Tıp Fakültesi’ne götürdü. Burada tedavi altına alınan öğrencinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER