ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 18:19

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar, sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden öğrenilebilecek.


ÖSYM, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 23 Mart 2014 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 14-15-21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre adaylardan tercihlerin alındığı belirtilen açıklamada, “Bu doğrultuda, 2014-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.” denildi.

TIKLA SONUCUNU ÖĞREN!

Yerleştirme sonuçlarının 23 Temmuz 2014 tarihinde saat 17.45’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2014-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Bir yükseköğretim programına yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.”

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER