ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 15:56

Üniversite öğrencilerinden "Van Üşüyor Biz Sarıyoruz" projesi


İstanbul Üniversitesi (İÜ) Eczacılık Fakültesi Sosyal Sorumluluk Birimi öğrencileri başlattıkları "Van Üşüyor Biz Sarıyoruz" projesiyle, İstanbul'da topladıkları giyecek ve battaniyeleri, Van'da muhtaç ailelere ulaştırdı.
Proje kapsamında Van'a gelen öğrenciler, beraberlerinde getirdikleri yardım malzemelerini kendi elleriyle ailelere dağıttı.
Öğrenci temsilcisi Esra Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, birim olarak "Van Üşüyor Biz Sarıyoruz" adı altında proje hazırladıklarını söyledi.
Yılmaz, şöyle konuştu:
"Biz İstanbul'da üşüyoruz ama Van'daki aileler bizden daha fazla üşüyor. Bu nedenle böyle bir proje hazırladık. Van'ın hava şartlarının çok daha çetin olduğunu ve kentteki ihtiyaç sahiplerinin bizden daha fazla üşüdüğünü düşündük. Projemizi sosyal medya üzerinden de duyurduk. Böylece İstanbul dışından hatta yurt dışından bile yardım aldık. Almanya'dan arayıp 'size nasıl eşya gönderebiliriz' diyen oldu. Verdiğimiz adreslere kısa sürede yardımlar yağdı. Biz de Van'a gelerek bu yardımları muhtaç ailelere ulaştırdık. Bu projemiz devam edecek. Dağıtımda İl Sağlık Müdürlüğü de bize çok yardımcı oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz."
Yardım dağıtımına katılan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar ise öğrencilerin kente ulaştırdığı yardımı müdürlük ve UMKE ekiplerinin de katılımıyla muhtaç ailelere ulaştırdıklarını, bu ailelerin sağlık konusunda yaşayacağı sorunlara da çözüm bulacaklarını belirtti.
Yardım alan Sibel Alpdağtaş, eşi tarafından terk edildiğini, 4 çocuğuyla kerpiç ve bakımsız bir evde yaşamaya çalıştığını belirterek, kendilerine yardım ulaştıran öğrencilere teşekkür etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER