ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 12:05

Üniversite öğrencilerinden Suriyelilere yardım


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) öğrencileri, soğukla mücadele eden Suriyeliler için yardım çalışması başlattı.

KSÜ Sinema ve Tiyatro Topluluğu öğrencileri, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere yönelik "Sen üşürken ben uyumam" projesi hazırladı.

Kampanyayı, Avşar Yerleşkesi'nde düzenledikleri kermesle başlatan öğrenciler, kentte yaşayan ve soğukla soğukla mücadele eden Suriyeli ve Türk vatandaşlarına yardım ulaştırmayı hedefliyor.

Proje sorumlusu Abdurrahim Kırkgeçit, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamındaki etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Üniversiteli öğrenciler olarak sosyal içerikli bir çalışmada yer almak istediklerini dile getiren Kırkgeçit, şunları söyledi:

"Bizler sıcak yurtlarımızda veya evlerimizde yatarken dışarıda veya evlerinde soğukla mücadele eden insanlar var. Minik kardeşlerimiz gözlerimizin önüne geldiğinde uykularımız kaçıyor. Bu durumu arkadaşlarımızla paylaştık ve bir proje hazırladık. Öğrenci arkadaşlarımız da ilgi gösterdi. Biz buradan elde edeceğimiz gelirle hem Suriyelilere hem de kendi vatandaşlarımıza yiyecek, giyecek ve battaniye yardımında bulunacağız."

Öğrencilerin, ailelerinin gönderdiği para ve devletten aldıkları kredi ile yaşamlarını sürdüğünü dile getiren Kırkgeçit, kermesten elde edilecek gelirin manevi anlamının da olacağına işaret etti.

Kırkgeçit, projeye destek olan öğrencilere teşekkür etti.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER