ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 14:01

Üniversite öğrencileri sınır köyündeki okulu onardı


Aydın ve Marmara Üniversitesi'nin AKUT Öğrenci Topluluğu üyesi öğrencileri, Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyündeki Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Ortaokulunu onardı.

Yaklaşık bir hafta önce Hakkari ile kardeşlik köprüsü kuran 17 üniversite öğrencisi, öğretmenlerle yapılan görüşmeler sonrası Çukurca ilçesinin Çığlı köyündeki 10 derslikli Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Ortaokulunun ihtiyaçlarını belirledi. Öğrenciler daha sonra malzemeleriyle birlikte Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çığlı köyüne geldi. Burada 600 öğrenciye kışlık giyim, kırtasiye malzemesi ve oyuncak yardımlarının yanı sıra köylüler ve öğretmenlerle birlikte hafta sonu okuldaki boya, badana ve tamirat işlerini yaparak okul duvarlarını çizdikleri resimler süsleyen üniversite öğrencileri, okulun fotokopi makinesi, projeksiyon cihazı ve yazıcı gibi eksikliklerini de giderdiler. Öğrenci grubu, köylülerle ilk defa dilek balonları da uçurdular. Üniversite öğrencilerini ziyaret eden İlçe Kaymakamı Ünal Koç ise, öğrencilere teşekkür ederek bir süre sohbet etti.

Çığlılı öğrencilere aynı zamanda deprem semineri vererek, oyuncak dağıtan üniversite öğrencileri, yeni yılı ise sınırdaki çocuklarla birlikte geçirdiler.Akut öğrenci topluluğu üyesi Yusuf Uyan, sınıra matematik öğretmeni Duygu Karaduman'ın çağrısı üzerine geldiklerini belirtti. Öğrenciler, "Okulumuzun tamamını boyadık. Öğrencilere bazı hediyeler verdik. Bütün herkesin bu bölgeye yardımlarını bekliyoruz. Okula yapılan yardımlarda katkısı bulunan Beşiktaş Belediyesi Üniversitesi'ne teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür eden Çığlı Köyü Muhtarı Abdurrahman Ecer de, "Türkiye'nin sıfır noktasında bulunan okulumuza herkesin destek çıkmasını istiyorum. İstanbul'dan buraya gelen tüm öğrencilerimize köyüm adına teşekkür ediyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER