ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:33

Üniversite öğrencileri köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor

Üniversite öğrencileri köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor


Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü öğrencileri, yaptıkları sosyal sorumluluk projesi ile köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor. Şu ana kadar toplam bin kitap toplayan öğrenciler köy okulları için çalışmalarının devam edeceğini belirtiyor.

    Konuya ilişkin bir açıklama yapan Aktif Yaşam Kulübü Başkanı Semih Kızıldağ, kulüp üyelerinin canla başla çalıştığını söyledi. Köy okullarına verdikleri destek ile öğrencilerin mutlu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kızıldağ, ''Tüm arkadaşlarımızla beraber canla başla çalışıyoruz ve bu çalışmalarımızdan tek beklentimiz, ihtiyacı olanların bize karşı bir tebessüm etmesidir. Kulüp olarak hem ulusal hem yerel bazda farklı projeler yapmakta veya ortak olmaktayız. Kitap kampanyası, bizim çok önem verdiğimiz projelerimizden birisi çünkü eğer bir tek kardeşimiz bile bizim onlara sağladığımız kitap aracılığıyla geleceği için olumlu bir adım atarsa, bu durum ülkemize ufakta olsa bir katkı sağlayacak ve biz amacımızı fazlasıyla yerine getirmiş olacağız.'' dedi.

    Her sene bu kampanyayı daha da büyüterek devam edeceklerini söyleyen Kızıldağ, şu anda kitap toplama aşamasının devam ettiğini aktardı. Kızıldağ şöyle devam etti: ''Elimizde oldukça iyi bir sayıda kitap oldu yavaş yavaş ihtiyacı olan okulları belirleme çalışmalarına başladık. Bu konuda Çorum basını bize oldukça destek veriyor. Sonuçta biz araştırmalarımızı elimizden geldiğince derinlemesine yapsak bile belki gözümüzden kaçan bir okulun çok ihtiyacı vardır bu durumu engellemek için ihtiyacı olan okullarımız internet adresimizden bize ulaşabilirler. Kampanyamız sene sonuna kadar devam edeceğinden dolayı bir çok okula yardım etmeye çalışacağız. Yine elinde kitap olup ben de bu kampanya da yer almalıyım diyenler de bizimle irtibata geçebilirler.'' şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER