ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:19

Üniversite öğrencileri Hakkari dağlarında


 Hakkari Üniversitesi öğrencileri, hafta sonu tatillerini, çözüm süreci kapsamında çatışmaların yaşanmadığı ve operasyonların durduğu dağlarda doğa gezintisi yaparak geçirdi.
Çölemerik Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 100 öğrenci, öğretim görevlisi Emin Yıldırım rehberliğinde sabah saatlerinden itibaren gezintiye çıktı.
Merzan Mahallesi'nden başlayan yürüyüş, kent merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Radyoling mevkisinde son buldu. Yaklaşık 3 saat boyunca dağa tırmanan öğrenciler, burada şehri kuşbakışı izleme fırsatı buldu.
Söyledikleri şarkılar eşliğinde halay çekerek piknik yapan öğrenciler, bölgede yaşanan olumsuzluklardan dolayı güvenlik gerekçesiyle yıllarca şehir merkezinin dışına çıkamadıklarını belirtti.
Çözüm süreci kapsamında barış ve huzur ortamının sağlanmasıyla rahat bir nefes aldıklarını anlatan öğrenciler, sürecin bu şekilde devam etmesiyle batıda yaşayan insanların Hakkari'nin el değmemiş doğasını görme ve insanlarının misafirperverliklerini yakından görme imkanı bulacağını ifade etti.
Öğretim görevlisi Emin Yıldırım da yürüyüşten öğrencilerin büyük keyif aldığını vurgulayarak, bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER