ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:14

Üniversite öğrencileri cezaevi sakinlerini unutmadı


Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında ‘‘Kader Mahkûmlarının Yanındayız’’ isimli projeleri ile örnek bir çalışmaya imza attı.

Eğitim Fakültesi öğrencileri, Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki mahkûmlarla bir araya geldi. Cezaevi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen programda sanatçı Serpil Bektaş sahne aldı, Sınıf Öğretmenleri Derneği tiyatro ekibi de oyunlarını sergiledi.

Düzenlenen programa, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat Çolak, Topluma Hizmet Uygulamaları Fakülte Koordinatörü Doç. Dr. Erdal Canpolat, Cezaevi Müdürü Mustafa Meriç ile Kurum Personelleri, öğrenciler ve cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlüler katıldı.

“Kader Mahkûmlarının Yanındayız” projesi ile tutuklu ve hükümlülere eğlenceli bir gün yaşatmak istediklerini söyleyen Topluma Hizmet Uygulamaları Fakülte Koordinatörü Doç. Dr. Erdal Canpolat, hükümlü ve tutukluların moral ve motivasyonunu yüksek tutmak, sosyal hayata adapte olmalarını sağlamak ve onların hayata umutla, sevgiyle ve güvenle bakmalarını sağlamak amacıyla sosyal ve kültür etkinlikler kapsamında böyle bir proje hazırladıklarını söyledi.

Canpolat, desteklerinden dolayı Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne, Eğitim Fakültesi Dekanlığı’na ve öğrencilere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Program sonunda, Cezaevi Müdürü Mustafa Meriç, Prof. Dr. Rifat Çolak, Sanatçı Serpil Bektaş ve sunucu Fatih Çakar’a mahkûmların yapmış olduğu bakır işleme tablo hediye etti
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER