ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 14:04

Üniversite mezunu işsize proje desteği

Üniversite mezunu işsize proje desteği


Üniversite sanayi işbirliğini gerçekleştirerek katma değeri yüksek ürünler geliştiren projeleri desteklediklerini belirten KOSGEB Gaziantep Müdürü Gökhan Doğan, üniversitelerden teknoloji geliştirme merkezlerini etkin kullanmalarını istedi.

    KOSGEB tarafından desteklenen KOBİ’lerin Ar-Ge faaliyetlerini geliştirerek rekabet ortamında güçlenmelerini ve gelişen üretim metotlarını bilimsel kullanarak uygulamalarını sağlamak amacıyla, Zirve Üniversitesi Konferans Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Üniversitelerin özellikle teknoloji geliştirme merkezleri ile sanayiciye destek vermeleri gerektiğinin altını çizen KOSGEB Gaziantep Müdürü Doğan, kobilerin kendilerini geliştirmelerine yönelik her türlü yatırımın arkasında olduklarını söyledi. Doğan, özellikle üniversite mezunu olup işsiz kalanlara yönelik nitelikli eleman desteği kapsamında her türlü çalışmaya açık olduklarını kaydetti. Üniversite öğrencilerinin girişimciliğinin arttırılması gerektiğine değinen Doğan, “Ben bir öğretim görevlisi olsaydım KOSGEB’den destek alıp öğrencilerimle birlikte çalışmak isterdim. O zaman bilgi daha değer kazanırdı. Biz KOSGEB olarak insanların girişimcilik kültürünü geliştirmek için her türlü desteği veriyoruz." dedi.

    Doğan, Zirve Ünversitesi’nin üniversite sanayi işbirliğinde önemli adımlarda bulunduğunu dile getirerek, “Zirve Üniversitesi Sanayi İşbirliği Merkezi, Nano Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi ile sanayiciye destek olan bilim adamlarımızı KOSGEB olarak biz de destekliyoruz. Zirve Üniversitesi, nitelikli projeler üretmek isteyen sanayicimize yeni kurulan Teknoloji Geliştirme Merkezi ile de yol gösterecektir.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER