ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 14:13

'Umut'un annesi Tatyana mı?


 Antalya'da 2008 yılında bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan gencin bakımını 4 yıldır üstlenen Gülsüm Kabadayı, ''Umut'un annesi olduğunu iddia eden Tatyana'yı evimde misafir edebilirim. DNA testi de yaptırabilir. Ama o genç kesinlikle Umut olamaz. Ben bir anneyim ve bunu hissederim'' dedi.
    
Kabadayı, yaptığı açıklamada ''Umut'' olduğu söylenen Pavel Kuklin isimli gencin, 2004 yılında kaybolduğunu ve 27 yaşında olduğunu belirtti. Umut'u bulduktan sonra kimlik çıkarmak için kemik testi yapıldığını ve bu testin sonucunda Umut'un doğum yılının 1992 yılı olarak belirlendiğini söyleyen Kabadayı, Umut'un Pavel'e benzemediğini dile getirdi.
    
Umut'un Pavel'in fotoğrafına baktığını ve herhangi bir tepki vermediğini kaydeden Kabadayı, şöyle konuştu:
    
''Umut'un annesi olduğunu iddia eden Tatyana'yı evimde misafir edebilirim. DNA testi de yaptırabilir. DNA testi gerçekleri ortaya çıkaracaktır. Ama o genç kesinlikle Umut olamaz. Ben bir anneyim ve bunu hissederim. Umut'u devletim izin vermediği sürece kimse elimden alamaz. Umut'a kimse benim gibi bakamaz. Bakımı çok zor. Devletin gücüyle ben ona bakabiliyorum. Umut, özel besleniyor. Bir tane yatak yarası yok ve solunum enfeksiyonu da hiç olmuyor. Biz onunla anne oğul gibiyiz. Umut, benden başka kimseyi de kabul etmez.''
    
Umut'u evinde sık sık ziyaret eden Tatar Türkü Leyla Şamiloğlu, Umut'un Rusça söylenen sözleri anladığını belirtti. Umut'la konuşurken elini tuttuğunu ve sorduğu soruların cevabı 'evet' ise elini sıktığını kaydeden Şamiloğlu, ''Umut'a gazetedeki fotoğrafı gösterdim ve 'Bu sen misin-' dedim. Elimi sıkmadı. Ona 'Pavel' diye seslendim. Tepki vermedi'' diye konuştu.
    
Antalya'nın Aksu ilçesinde 30 Ağustos 2008'de bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden kimlik çıkmayan genç, 60 gün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşam mücadelesini kazanmıştı. Felç olan gence aynı hastanede bir yakınının tedavisi için bulunan Gülsüm Kabadayı, gönüllü olarak bakmaya başlamıştı.
   
  Daha sonra evine götürdüğü hasta gence gönüllü annelik yapan Kabadayı, 4 yıldan bu yana ''Umut'' ismini verdiği gencin bakımını üstlenmişti. Kabadayı'nın ''Umut'' hikayesi, fiziği benzediği için Rus uyruklu olduğu düşünülmesinden dolayı Rusya televizyon kanalına konu olmuştu. Kabadayı, Rusya'da giderek programa katılmış ve oradakiler tarafından ayakta alkışlanmıştı.
    
Görüntülerin yayınlanmasının ardından Rusya'daki bir kadın, Umut'un 2004 yılında kaybolduğunu iddia ettiği ''Pavel Kuklin'' isimli oğlu olduğunu öne sürmüştü.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER