ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:30

"Umutla, sürecin olumlu sona ermesini bekliyoruz"


Ağustos 2012 tarihinde asker kardeşi terör örgütü PKK tarafından kaçırılan İbrahim Halil Gizli, sürecin barışla sona ermesi halinde yüzyılın barışı olacağını söyledi. Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde ikamet eden Gizli ailesi, olayı basından takip ettiklerini ve büyük bir umutla sürecin olumlu bir şekilde sona ermesini arzu ettiklerini ifade etti.

Büyük bir umutlu kardeşinin yolunu beklediğini söyleyen İbrahm Halil Gizli, süreçte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kardeşinin dönüşünü dört gözle beklediklerini söyledi. 8 ay gibi uzun bir süreden bu yana beklediklerini belirten Hadi Gizli’nin ağabeyi İbrahim Halil Gizli, "Kardeşimin ve onun gibi kaçırılan askerlerin aileleri çocuklarının yollarını gözlemektedir. 8 aydır kardeşimden hiçbir haber alamadık. Bu sürecin bir an önce gerçekleşmesini bekliyoruz. Bu sürecin olumlu bir şekilde sona ermesi durumunda yüzyılın barışı olacaktır. Ben şimdiden emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve sorumlu davranmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Viranşehir nüfusuna kayıtlı Hadi Gizli, Mardin Derik nüfusuna kayıtlı Ramazan Başaran ve Şanlıurfa Suruç nüfusuna kaytı Reşat Çaçan, 6 Ağustos 2012 tarihinde askerden izin dönüşü Diyarbakır Bingöl karayolunda PKK’lılar tarafından kaçırılmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER