ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 15:56

Umre kafilesi yola çıktı

Umre kafilesi yola çıktı


Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, umre görevlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara hareket edecek vatandaşlar için İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama törenine katıldı.
64 kişilik umre kafilesi Silifke’de Atatürk anıtı önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi.

Uğurlama törenine MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz ve yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclis üyesi adayları ile birlikte katılan Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, Umreye giden vatandaşlar ve yakınlarına karanfil dağıttı. Duygulu dakikaların yaşandığı törende bir konuşma yapan Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, mukaddes topraklara giden vatandaşların Türk milletinden, İslam aleminden ve dünyada ki tüm insanlık adına dualarını esirgememelerini istedi. Hem kendi coğrafyamızda, hem de dünya coğrafyasında ciddi sıkıntılar var. İnşallah o dualarınızla huzurun, barışın, kardeşliğin sevginin hakim olmasını temenni ediyorum. İnşallah dualarınız kabul olur. Kutsal topraklara gidecek kardeşlerimize hayırlı yolculuklar diliyorum. İnşallah kazasız belasız bir şekilde o mübarek topraklara ulaşırsınız. İnşallah umreniz kabul olmuş bir şekilde Silifke'mize, Türkiye'mize bu güzel topraklarımıza dönmenizi canı gönülden temenni ediyorum." dedi.

Okunan Kur-an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından umreye gidecek vatandaşlar yakınlarıyla helalleşerek kutsal topraklara uğurlandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER