ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 15:58

Ümraniye Sancaktepe'de göçük!

Ümraniyede göçük!...

İSKİ çukuru işçiyi yuttu. Ümraniye'de İSKİ'nin atıksu kanal çalışması sırasında Kadir Daştan adlı bir işçi göçük altında kaldı.


Ümraniye’de İSKİ’nin atık su kanalı çalışması sırasında göçük yaşandı. Olayda bir işçi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre olay, Dudullu Atatürk Caddesi’nde meydana geldi. İSKİ ekiplerinin boş arazide yaptıkları su kanalı çalışması sırasında göçük meydana geldi. Olayda Kadir Taştan (33) isimli işçi, toprak altında kaldı. Daştan’ın işçi arkadaşları yardım etmek için hemen işe koyuldu ancak bu sırada bir göçük daha meydana geldi. Yaşanan ikinci göçük sonrası tamamen toprak altında kalan Taştan isimli hayatını kaybetti. Taştan’a yardım etmek isteyen işçi arkadaşı Celil Dağlar ise yaralandı. Taştan’ın cesedini itfaiyenin yarım saatlik çalışması sonucu toprak altından çıkartıldı. Olay yerine gelen polis ceset üzerinde incellemelerde bulundu. İncelemeler sırasında Taştan’ın arkadaşları da gözyaşı döktü.

Öte yandan, olay yerinde inceleme yapan Sancaktepe Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Servet Baylan, Temmuz ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni İSKİ’nin dere ıslahı ve kanalizasyon çalışmaları sırasında önlem alınmadığı konusunda uyardıklarını söyledi.
 

VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER