ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 07:41

Ümraniye'de bir kişiye MERS virüsü şüphesi

Ümraniyede bir kişiye MERS virüsü şüphesi

Ümraniye'de, Nureddin Subaşı (73) isimli vatandaş, MERS virüsü şüphesiyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gözetim altına alındı.


Suudi Arabistan’da Hac farizasını yerine getirerek 2 hafta önce yurda dönen Subaşı, akşam saatlerinde ateşi yükselerek mide bulantısı yaşadı. Yakınları tarafından Nuri Subaşı, 'MERS virüsü' kapmış olabileceği ihtimali üzerine Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırdı. Acil servise kaldırılan Nuri Subaş’ı, kırmızı alanda tutularak gerekli tahliller yapıldı. Tahlillerin yapıldığı sırada acil servisi çalışanlarına ve vatandaşlara maske dağıtılarak tedbir alındı.

Yapılan tahlillerin ardından Nuri Subaşı, Sağlık Bakanlığı’na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’ne bağlı özel bir ambulansla Maltepe Süreyya Paşa Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.
 

Her iki hastaneden de adamın son durumuyla ilgili bir açıklama yapılmazken; Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki karantina alınan oda dezenfekte edilerek yeniden açıldı.

"MİLLET PEÇETE TUTUYOR AĞZINA"

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde alınan önlemin yeterli olmadığını belirten hasta yakını Lamiye Yıldız, "Herkes maske takmaya başladı. Hasta yakınlarına hiçbir şey yok. Bir tane hasta varmış; ama içeride önlem amaçlı hiçbir şey yapılmıyor. Millet peçete tutuyor ağzına. Ne kadar koruyucu olabilir ki. Maskeleri görevliler bile sonradan buldu" diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER