ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 11:31

UMEM kapsamında yeni kurslar açılacak


Nevşehir'de Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi kapsamında devam eden kurslara Mayıs ayı içerisinde yenileri eklenecek. Açılacak kursların grafik tasarım ile ses ve görüntü sistemleriyle ilgili olduğu bildirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ortaklığında hayata geçirilen 'UMEM Beceri 10 Projesi' yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de uygulanmaya devam ediliyor.

UMEM protokolü çerçevesinde oluşturulan Kurs Yönetim Kurulu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Doğan Kürekli, Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Kenan Yümün, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Mehmet Cem Kuru ve İl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Temsilcisi Avukat İbrahim Akgür’den oluşuyor. Kurs yönetimi yaptıkları toplantının sonunda, "Grafik tasarım kursuna 9 Mayıs 2013, ses ve görüntü sistemleri kursuna ise 16 Mayıs 2013 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Kursların son başvuru gününden bir gün sonra mülakatlar yapılacak." açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER