ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 11:44

ULUTEK, İbrahim Burkay başkanlığında ilk kez toplandı

ULUTEK, İbrahim Burkay başkanlığında ilk kez toplandı


Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ULUTEK) yönetim kurulu, yeni Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın başkanlığında ilk kez toplandı.

ULUTEK Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, BTSO Başkanı ve aynı zamanda ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ile ULUTEK’in diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı. ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, ULUTEK’in kuruluş misyonunda olduğu gibi, üniversite-sanayi işbirliğini en üst düzeye çıkararak, ileri teknoloji kullanan veya üreten şirketlerin oluşumunu ve büyümesini desteklemeye devam edeceğini söyledi.

ULUTEK’in, ileri düzey teknoloji ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyette bulunan şirketlere önemli avantajlar sağladığını hatırlatan Burkay, şöyle konuştu: “ULUTEK, şirketlere, Ar-Ge çalışmalarını yürütebilecekleri ortam ve destek sağlamak, ileri teknoloji alanında çalışan yerli ve uluslararası şirketleri bir araya getirerek, aralarında ve üniversitelerle sinerji yaratmalarını sağlayan mekanizmaları kurmak, üniversitelerdeki akademik birikimin ve araştırma sonuçlarının ekonomik değere dönüştürülmesini sağlamak ve ileri teknoloji üretimi potansiyeli olan yeni şirketlerin kurulmasına ve bu şirketlerin gelişmesine katkı sağlayan bir teknoparktır.”

Burkay, ULUTEK’in, bugüne kadar geçen zaman içerisinde gerek diğer teknoparklar içerisindeki yeriyle, gerekse ULUTEK içerisindeki firmaların geliştirmiş olduğu yazılımlar ve diğer katma değerli projeler ile önemli işlere imza atmış bir teknoloji geliştirme bölgesi olduğunu ifade etti. Burkay, bugüne kadar geçen zaman zarfında yapılanlarının yenilerinin, yeni dönemde de yapılacağından şüphe duymadığını dile getirdi.

Yeni dönemde ULUTEK’te Cüneyt Şener ile Dr. Mustafa Hatipoğlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacaklar. ULUTEK, Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO), Uludağ Üniversitesi (UÜ), Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Özel İdaresi ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreterliği tarafından 2006 yılında, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü içinde kurulmuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER