ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 13:49

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı açıldı


Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 32. kez kitapseverlere kapılarını açtı. Fuarın ana teması ise 'Tarih: Geçmişteki Gelecek' olarak belirlendi.

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 690 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik, panel, söyleşi ve yüzlerce imza günüyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde ziyaretçilerini bekliyor.

Fuarın açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, kitap sektörünün ülkemizde her yıl daha da geliştiğini söyledi. Özaslan, “Türkiye’de son yıllarda hızlı gelişen alanların başında yayıncılık sektörü geliyor. Sektörün bu şekilde istikrarlı gelişimi, toplumda giderek artan okuma alışkanlığına işaret ediyor. Ülkemizdeki yayıncılık sektöründe diğer önde gelen ülkelerle rekabet edecek seviyede.” ifadelerini kullandı.

Açılışı yapılan fuarın bu yılki onur yazarı tarihçi akademisyen Prof. Dr. Taner Timur, fuarın onur konuğu ise Çin Halk Cumhuriyeti olarak belirlendi. 2-5 Kasım arasında Uluslararası Salon'da yer alacak olan Çin stantlarında, 100'ün üzerinde yayınevi katılacağı belirtildi.

Ayrıca fuarda, Dijital Yayınlar Salonu ile okuyucu ve katılımcılarla dijital yayıncılık, e-kitap ve yeni uygulamalar da tanıtılacak.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER