ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 16:55

Uluslararası HOPEFOR Girişimi Konferansı


 Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayesinde düzenlediği 2. Uluslararası İnsani Yardım Operasyonları Gücü Konferansı (HOPEFOR), 28-30 Kasım'da Antalya'da yapılacak.
    
AFAD'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın konuşmacı olarak katılacağı konferansa, ABD, İngiltere, Fransa ve Japonya'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülke ile çeşitli uluslararası kuruluşlardan 300'den fazla temsilci davet edildi.
    
Konferansta doğal afete müdahale operasyonlarında, sivil-asker işbirliği ve koordinasyonunun ulusal ve uluslararası düzeydeki örnekleri, doğal afetlere hazırlık aşamasında sivil-asker işbirliği koordinasyonu ile bölgesel ve uluslararası düzeylerde sivil-asker unsurlarının etkin koordinasyonu konuları ele alınacak.
    
AFAD Başkanlığında, 29 Kasım'da, Afyon ve Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Kızılayı, AKUT, GEA ve TODOSK'un katılımıyla tatbikat gerçekleştirilecek.
    
HOPEFOR Girişimi 1. Uluslararası Konferansı Türkiye, Katar ve Dominik Cumhuriyeti'nin işbirliğiyle geçen yıl Doha'da düzenlenmişti.
    
     

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER