ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 19:12

Uluslararası Gül Festivali


13. Uluslararası Gül Festivali kapsamında vatandaşlar, bahçede gül topladı.

Uluslararası Gül Festivali'nin ikinci gününde Isparta Belediyesi Yusuf Günaydın, vatandaşlarla birlikte Yakaören Köyü'nde bulunan gül bahçelerini gezdi ve gül topladı.

Günaydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Isparta'nın cennetten bir parça olduğunu, bu güzelliklerin hiçbir zaman kaybedilmemesi gerektiğini söyledi. Isparta'nın dünya gül yağı üretiminin yüzde 65'ini karşıladığına dikkat çeken Günaydın, gül suyu ve yağının yanı sıra Isparta'da kozmetik alanında da ciddi gelişmelerin yaşandığını kaydetti.
Gül sektörünün geliştirilmesi gerektiğini belirten Günaydın, Çin ve Japonya'nın dahi gülü ülkelerine götürmek ve endüstriye kazandırmak istediklerini anlattı.

Isparta gülünün kısa bir süre açtığını ve bunun dışarıdan gelen vatandaşlar tarafından da görülemediğini dile getiren Günaydın, "Gülü simgeleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Herbiri birbirinden ayrı 28 metrelik gül heykelleri yaptık ve bunların da bu hafta yerlerine montajına başlanacak. Isparta'nın gülünün tanıtımı için üzerime düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER