ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 13:58

Uludereliler Kaymakama taziye verdi

Uludereliler Kaymakama taziye verdi


 Öğretmen olan eşini kalp krizi nedeniyle kaybeden Şırnak Uludere Kaymakamı Cemil Öztürk'ü ilçe sakinleri yalnız bırakmadı. Cenazeye katılmak için Denizli'ye giden ve başsağlığı için ilçedeki taziye evine akın eden Şırnaklılar, Kaymakam Öztürk'ün acısını paylaştı.

Kaymakam Cemil Öztürk'ün eşi Özlem Kıyak Öztürk'ün cenazesine katılmak için daha önce otobüslerle Denizli'ye giden Uludereliler, Uludere Kaymakamlık binasına yanındaki Merkez Doğu Camii'ndeki taziyeye de yoğun ilgi gösterdi. Uludere başta olmak üzere, Silopi, İdil, Cizre, Güçlükonuk'tan taziye için akın akın gelen vatandaşlar nedeniyle ilçede yoğun araç trafiği oluştu.

Taziyeye gelen AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, bölge halkının kadirşinaslığını göstererek, kaymakamı acılı gününde yalnız bırakmadığını dile getirdi. Halkın taziye için daha önce Denizli'ye kadar gittiğini dile getiren Dindar, "Bölge halkı kaymakam beyi ve merhume eşini çok sevmiş. Onun için başta Şırnak merkez olmak üzere bütün ilçelerden taziyeye yoğun bir katılım var. Allah, öğretmen hanıma gani gani rahmet eylesin." dedi.

Yöre halkı olarak bugüne kadar halkla bu kadar iç içe olan bir yönetici görmediklerini dile getiren Uludereli Mustafa Önder ise kaymakam beyi çok sevdiklerini belirterek, "Öğretmen olan eşi benim çocuğumunda öğretmeniydi. Özlem öğretmen, kaymakam eşiyle mahalle mahalle gezer kimin ne ihtiyacı varsa onu gidermeye çalışırdı. Çocuklarımıza anne şefkatiyle yaklaşır, o şekilde ders anlatırdı. Çocuklarımız o yüzden öğretmenlerine çok üzüldüler." diye konuştu.

Uludereli Abdullah Adıgüzel de, daha önce halka bu kadar kucaklaşan bir kaymakamın ilçelerine gelmediğini dile getirdi. Adıgüzel, "Bizim sahibimiz önce Allah'tır sonra devlettir. Kaymakamı çok seviyoruz. Buradan gitmesini istemiyoruz. Çünkü taraf tutmuyor. Halkı seviyor ve vatandaşlarla kucaklaşıyor. Acısını paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER