ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2014 Pazar 11:35

Uludağ'da trafik kargaşası

Uludağda trafik kargaşası

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da kayak sezonunun başlamasıyla birlikte otopark sıkıntısı ve trafik kargaşası da başladı. İşletmeciler, yıllardır devam eden bu soruna artık bir çözüm bulunmasını istedi.


TÜRKİYE’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da kayak sezonunun başlamasıyla birlikte otopark sıkıntısı ve trafik kargaşası da başladı. İşletmeciler, yıllardır devam eden bu soruna artık bir çözüm bulunmasını istedi.

Tatilcilerin 'Beyaz Cennet' olarak adlandırdığı Uludağ’da yılbaşı öncesi hareketlilik başladı. İki günden beri devam eden yağışla birlikte kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı Uludağ, yılbaşı için hazırlanan paket programlarla gelenlerin yanı sıra, hafta sonu günübirlikçilerin de akınına uğruyor.

Yoğunluk nedeniyle her yıl olduğu gibi Birinci Oteller Bölgesi’nde otopark sıkıntısı yaşanıyor. Otellerin önüne park edilen ve yol kenarlarına bırakılan otomobiller nedeniyle zirveye çıkmak tam bir kabusa dönüşüyor. Zaman zaman uzun kuyrukların oluştuğu Uludağ’da yayalar ise araçların aralarından yürüyerek pistlere çıkmaya zorlanıyor.

Jandarma ekiplerinin çalışmalarına rağmen, yetersiz otopark sorunu nedeniyle çıkan tartışmalar zaman zaman kavgalara dönüşüyor. Alınan önlemlere rağmen trafik sıkışıklığı ve gelişigüzel park edilen araçların çirkin görüntülere neden olduğu belirten işletmeciler, yıllardır devam eden soruna çare bulunmasını istiyor.

 


FOTOĞRAFLI

 
KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER