ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2014 Pazar 14:15

Uludağ’a nisanda kar yağdı

Uludağa nisanda kar yağdı


Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da, Nisan ayında kar sürprizi yaşandı. Yazı beklerken gelen kar nedeniyle pistler yeniden kayakseverlerle doldu.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, 3 gündür devam eden kar yağışı sonrası Uludağ’daki kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Kar yağışı bugün ise yerini güneşli ve sıcak bir havaya bıraktı.
Sezon bitti derken gelen kar, zirvede otel işletmecilerini olduğu kadar turistleri de sevindirdi. Yerli ve yabancı turistler, pistlere akın ederek sezonun son karının keyfini çıkardı. Kimleri ailesi ve çocukları ile kardan adam yaparken, özellikle Arap turistler de kartopu oynayıp kar motosikletine bindi.
Vatandaşlar, sezonun son kar yağışını fırsat bilerek Uludağ’a geldiklerini ve çok güzel bir manzara ile karşılaştı, karın tadını çıkarttı.

Zirvede kış spor malzemeleri satıcısı Bülent Erdoğan ise kış boyu yeterince kar yağmadığı için iyi bir sezon geçirmediklerini belirterek, şunları söyledi: “Kışın beklenen kar gelmedi. Şimdi Nisan’ın ortalarında kar geldi. Herkes için sürpriz oldu. Bizim için iyi. Şuan Araplar çok yoğun, Türkler de geliyor. Sezon son verimini topluyoruz.”KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER