ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 11:31

Ulu Cami'de Ramazan öncesi detaylı temizlik

Ulu Camide Ramazan öncesi detaylı temizlik


Bursa'nın en önemli tarihi mekanlarından Ulu Cami'de Ramazan öncesi detaylı temizlik başladı.

Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden olan Ulu Cami Ramazan’a hazırlanıyor. 1399'da Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Cami'deki temizlik çalışması sırasında bazı bölümler şeritlerle kapatıldı. Bursa’da en çok ziyaret edilen mekanların başında gelen Ulu Cami, Ramazan öncesi tamamen hazır hale getirilecek. Çalışmalar kapsamında elektrik süpürgeleri ile halıların süpürülüp yıkanması yanında, cami duvarlarının temizliği, camların silinmesi ve avizelerin temizliği yapılıyor.

Ulu Cami Onarım Donatım ve Bakım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökbulut, dernek olarak Ramazan öncesi detaylı temizlik yaptıklarını belirterek, “Ramazan öncesi detaylı bir temizlik yapıyoruz. Günde yaklaşık 20 ile 30 bin kişinin ziyaret ettiği camide temizlik tabi ki önemli. Ramazan öncesi detaylı bir temizlik için camiyi bölümlere ayırıp ıslak ve ilaçlı bir temizleme yapıyoruz. İnşallah bütün çalışma hafta sonuna kadar bitecek.” dedi.

Cami şadırvanında bulunan havluların ise Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tedarik edildiğini anlatan Mustafa Gökbulut, “Şadırvanda abdest alanlar tarafından kullanılan havlular ise Büyükşehir Belediyesi tarafından temizlenip değiştiriliyor. Belediyenin burada iki elemanı var. Onlar bu havlu işi ile ilgileniyor. Allah razı olsun, belediye de burada önemli bir iş yapmış oluyor.” şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER