ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 16:59

Ülkü Ocakları'ndan 'Ülkü Evleri Projesi'


Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor. Proje kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında üniversite öğrencilerine barınma ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik "Ülkü Evleri" kurulacak.

Ülkü Evleri'nin kurulmasındaki amaç ise "Ülkücü gençliğin manevi anlamda tehlikeyle karşılaşmasının önlenmesi, milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip Ülkü bireylerinin topluma doğru bir şekilde kazandırılması" olarak belirlendi.

Kurulacak olan Ülkü Evleri'nde oluşacak ortam neticesinde gençlerin maddi ve manevi sıkıntılarla uğraşmak yerine kendilerini daha rahat yetiştirme fırsatı bulacağı belirtilerek ilmi alanda kariyer sahibi nitelikli bireyler olmalarına yardımcı olunacağı vurgulandı.

Ülkü Evleri'nin giderleri ise Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nin koordinasyonunda illerde oluşturulacak mütevelli heyetleri tarafından karşılanacak. Proje kapsamında detaylı bilgi almak için Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nin resmi internet sitesi ziyaret edebilecek. Ayrıca projeye destek olmak isteyenler '0312 285 44 44' numaralı telefonu arayarak proje komisyonuyla görüşerek yardımlarını yapabilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER