ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:21

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz: Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır


 Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Amasya Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katıldı. Kılavuz, Ülkü Ocakları il ve ilçe temsilciliklerinin, Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde iftar programları düzenlediğini belirterek, “Bu programlarda ülküdaşlarımız bir araya geliyor, küslükler son buluyor, birlik ve beraberlik duyguları pekişiyor. Gerek genel merkez olarak biz, gerekse de diğer il ve ilçe temsilciliklerimiz özellikle aziz dava şehitlerimizin ailelerini ve mücadele gazisi, harekette çileye talip olan ağabeylerimizle bu programlarda bir araya geliyoruz.” dedi.

Ülkücü hareketin mücadelesini veren, çizgisinde bir kırıklık olmayan tüm ülküdaşlara kapılarının da gönüllerinin de sonuna kadar açık olduğunu ifade eden Kılavuz, “Teşkilatımızın daha güçlü ve daha etkin çalışmalar sürdürebilmesi için ülkücülerin tek vücut olması gerekmektedir. Art niyet içermeyen, saygı ve nezaket sınırlarını aşmayan her türlü eleştiriye ve öneriye de açık olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Sevgili Peygamberimiz (sav) hadisinde belirttiği üzere, ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ buyurmaktadır. Ancak, hareketimiz üzerinde şahsi çıkar hesabı yapan, sevgi, saygı, nezaket ve ülküdaşlık hukukundan uzak bir üslupla karalamaya, yalan ve iftiraya tevessül edenlere de müsaade etmemiz söz konusu değildir. Ülkü Ocakları ve MHP, tüm ülkücülerin kurumudur, dolayısıyla sıkıntılarımızı ve sorunlarımızı dile getirmenin yeri sosyal medya yahut kahve köşeleri değil, kendi meclisimiz olmalıdır. Cennetmekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de dediği gibi ‘Çözüm önerisi taşımayan her eleştiri fitnedir’. Bu sebeple kırgınlıkları, küskünlükleri, şahsi düşünceleri bir kenara bırakarak, ülkücüye yakışan bir soğukkanlılık ve sorumluluk duygusuyla hareketimizi başarıya ulaştırmanın derdini üstlenmeliyiz.” diye konuştu.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılavuz, “Suriye’de PKK’nın uzantısı olan PYD adlı örgüt sınırımızın hemen karşısında sözde bayraklarını asmaktadırlar. Bu manzaradan cesaret alan BDP adlı parti de doğu bölgemizdeki illerde sözde asayiş timleri oluşturmakta ve kimlik kontrolleri dahi yapmaktadırlar. Tüm bu boşluk döneminde İmralı’da ki canibaşı basın toplantısı düzenleme talebinde bulunma cüretini göstermektedir. Ülkemiz tam bir asayişsizlik, güvensizlik, istikrarsızlık atmosferinde debelenmektedir.

Türk milliyetçileri bulunduğu her platformda yaşanan bu ihanet sürecini halkımıza anlatmalı ve yandaş basının zehirlediği insanlarımızın gerçeği görmesini sağlamalıdır. Birbirimize daha sıkı kenetlenmeli ve olaylar karşısında ortak bir duruş sergileyerek, teşkilatlı bir halde hareket tarzı belirlemeliyiz. Mücadele azmimizi asla kaybetmemeli, zorluklar karşısında pes etmeden, kararlılıkla inandığımız yolda yürümeliyiz. Gayret bizden, takdir ise Yüce Allah’tandır.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER