ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:35

Ülkesini terk eden Suriyeliler Osmaniye'de tarım işçiliği yapıyor

Ülkesini terk eden Suriyeliler Osmaniyede tarım işçiliği yapıyor


İç savaş nedeniyle ülkelerini terk edip Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin bir kısmı çeşitli şehirlerde buldukları her işte çalışıp ekmek paralarını kazanmaya çalışıyor.

İdlip şehrinden Hatay'daki sığınma kamplarına, oradan da Osmaniye’nin Kadirli ilçesine gelen Faris Abdülselam(23), Muhammet Mustafa(23) fıstık sökümünün de başlamasıyla Kadirli’nin Cığcık köyünde tarım işçiliği yaparak geçimini sağlayanlardan sadece ikisi.

Kadirli halkının kendilerine çok iyi davrandığını söyleyen Suriyeli tarım işçileri; ‘’Kadirli’ye geleli beş ay oldu. Kadirli halkı beş aydır bize yardım ediyor. Kadirlili tüm insanlardan Allah razı olsun. Bize giyecek, ayakkabı, yemek iş verdiler, bize her konuda kucak açıp yardım ettiler. Onlardan daha ne isteyelim. Ülkemizde savaşın bitmesini ve memleketimiz İdlip’e dönmeyi çok istiyoruz.’’ dediler.

Suriye’nin tek dostunun Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyleyen tarım işçileri, "Ülkemize döndükten sonra bize yardım eden herkesi biz misafir edeceğiz’’ ifadelerini kullandılar.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER