ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 14:46

Ülke TV ekibine saldırı!

Ülke TV ekibine saldırı!

1 Mayıs gösterilerini okuyucu ve izleyiciyle buluşturmak isteyen gazetecilerde olaylar sırasında yaralandı.


1 Mayıs İşçi Bayramı gösterilerini takip eden Ülke TV kameramanı Fatih Yersiz ve muhabir Samet Serhat Sarı göstericiler tarafından saldırıya uğradı. Kameraman Fatih Yersiz'in atılan bir taşın isabet etmesi sonucu bacağı kırılırken Samet Sarı ise göstericiler tarafından darp edildi.

1 Mayıs kutlamaları için Beşiktaş'ta toplanıp Taksim'e yürümek isteyen gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

1 Mayıs kutlamalarını aktarmak için Beşiktaş, Taksim ve Şişli'de görevini yapan Ülke TV çalışanları göstericilerin attığı taş ve polisin attığı biber gazı nedeniyle zor anlar yaşadı.

Müdahale sırasında göstericilerin attığı taşlar nedeniyle Ülke TV kameramanı Fatih Yersiz'in bacağı kırıldı. Bölgede bulanan ambulansta ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Şişli Etfal Hastanesi'nde kameraman Fatih Yersiz'in bacağı alçıya alındı ve ardından taburcu edildi.

Beşiktaş'ta bulunan Ülke TV muhabiri Serhat Sarı ve Süleyman Tunç gazdan etkilendi. Öte yandan Gümüşsuyu'ndan canlı yayınla yaşananları aktaran Ülke TV muhabir Nihal Akça da gazdan etkilenirken kameraman Sabri Karagöz atılan gazlar nedeniyle baygınlık geçirdi.

O anları anlatan Samet Serhat Sarı, "Göstericilerden kaçarken aldığım darbe sonucu yere düştüm. Bu esnada CHP bayraklı bir vatandaş tarafından darp edildim" diye konuştu.  

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER