ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 21:02

Ulgar geçit vermedi

Ulgar geçit vermedi


2540 rakımlı Ulgar Geçidi'nde kar yolları ulaşıma kapattı. Mart ayı olmasına rağmen dün akşam itibariyle başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde tipiye dönüşmesiyle yolların kapanmasına neden oldu.

Ardahan-Posof karayolu, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açtı, araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Ekipler, bu yolda yolculuk yapan araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Uluslararası transit taşımacılığının geçiş noktası olan Ulgar, karın tipiye dönüşmesiyle sürücülere zor analar yaşıttı. İran-Gürcistan arasında ticaret taşımacılığı yapan TIR'ların yolda kaldıkları öğrenildi. Bir başka yolda kalan araç ise Şen ailesini taşıyan minibüs. Bahtiyar Şen, ''Posof'dan yola çıktık, dağı geçemedik. Biz de hemen geri döndük. Bizim gibi birçok araç mahsur kaldı. Hafta sonunda Gürcistan'a gezmeye gittik. Dönüş yolunda kar çok etkili oldu. Görüş mesafesi bir metreye kadar düşüyor bazı zamanlarda. Burada konaklayacak yerde yok ne yapacağız biz de bilmiyoruz doğrusu." diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER