ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 23:17

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım İzmir'de


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "(Körfez Geçiş Projesi'ne itirazlar) Bunda şaşıracak bir şey var mı? Hangisine itiraz etmediler? İtirazların kime ne faydası var? İzmir'e zararı var. Başka şehirler başını aldı gidiyor, İzmir yerinde sayıyor" dedi.

Çeşitli açılışlarda bulunmak üzere İzmir'e gelen Yıldırım, Salihlerarası turistik yolunun açılışının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Yıldırım, gazetecilerin "İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak mısınız?" sorusunu, "Başka soru var mı?" diyerek cevapsız bıraktı.

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını ne zaman açıklayacağı yönündeki soru üzerine Yıldırım, "AK Parti İzmir'e yakışan İzmir'e layık en güzel adayını İzmirlilerle paylaşacak. İzmirliler de AK Parti adayına eminim ki gerekil desteği verecek" diye cevap verdi.

İzmir Ticaret Odası'nın (İZTO) Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müfettişi tarafından "Bu sizin göreviniz değil" gerekçesiyle kapatılmasına İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş'ın tepki gösterdiğinin hatırlatılması üzerine Yıldırım, şöyle konuştu:

"Konuyu ilk kez duyuyorum. Hükümetimiz İzmir'in gelişmesini engelleyecek hiçbir işin arkasında olmaz. İzmir'de işlerin nasıl geciktirildiğini, kimlerin engel olmaya çalıştığını tüm İzmirli biliyor. Bizim yaptığımız işler ortada. Engellemelere rağmen yılmadan yapmaya devam ediyoruz. O konu hallolur. Bir detaydır. İşlem eksiklikleri vardır. Başkanımız biraz abartmış. O da İzmir'in sesini duyurmak için herhalde öyle bir yöntem denedi. Bana gelseydi iş buralara kadar gelmezdi"

İzmir tartışsın

 

Körfez Geçiş Projesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "tartışılmalı" dediğinin, Mimarlar Odası'nın ise projeye itiraz ettiğinin hatırlatılması üzerine Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bunda şaşıracak bir şey var mı? Hangisine itiraz etmediler? Bugüne kadar itiraz etmedikleri bir proje gösterin bana. İtirazların kime ne faydası var? İzmir'e zararı var. Başka şehirler başını aldı gidiyor, İzmir yerinde sayıyor. Tartışılsın. Biz projeyi yaptık, tartışmak İzmir'in işi. Proje önümüzdeki günlerde İzmir kamuoyunun beğenisine sunulacak, tartışılacak, konuşulacak ama tartışmanın sonu yok. Bir yerde kesmezseniz hizmetler kalır."

Bakan Yıldırım, daha sonra İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışına katılmak üzere Kültürpark'a gitti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER