ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2018 Pazartesi 13:57

Ulaştırma Bakanlığı'ndan İran'da düşen uçak hakkında açıklama

Ulaştırma Bakanlığından İranda düşen uçak hakkında açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı: "Bakanlığımızdan, 2'si Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulundan, 2'si Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzden 4 uzman, AFAD'dan da 3 uzman olmak üzere toplam 7 kişilik ekip kaza mahalline ulaştı"


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca İran'da düşen özel Türk uçağına ilişkin, 7 kişilik ekibin kaza mahalline ulaştığı belirtilerek, 11 kişinin cesedinin, adli tıp ve kimlik belirleme çalışmalarının ardından yurda getirilerek ailelerine teslim edileceği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, dün İsfahan'ın 80 mil güneybatısında düşen Başaran Holding'e ait TC-TRB kuyruk tescilli Canadair CL-600 tipi özel jetin düştüğü alanda kaza yeri inceleme faaliyetlerinin yürütüldüğü ifade edilerek, İran'daki Türkiye Büyükelçiliği yetkililerinin de olay yerinde çalışmaları yakından takip ettiği vurgulandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, 2'si Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulundan, 2'si Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden 4 uzman, AFAD'dan da 3 uzman olmak üzere toplam 7 kişilik ekibin kaza mahalline ulaştığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kaza yerinde 11 kişinin cesedine ulaşılmıştır ve cenazeler İran'ın belirlediği acil durum yönetim merkezine doğru taşınmaktadır. Büyükelçimiz koordinesinde yürütülecek adli tıp ve kimlik belirleme çalışmalarının ardından cenazeler en kısa sürede yurda getirilerek ailelerine teslim edilecek. Uçağa ait FDR (flight data recorder) ve CVR (cockpit voice recorder) (Karakutular) bulunmuş olup incelemeye alınması için kaza inceleme heyetine teslim edilecek."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER