ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:45

Ukraynalı öğrenci, Türkiye'de staj yapıyor

Ukraynalı öğrenci, Türkiyede staj yapıyor


Ukraynalı turizm fakültesi öğrenci, aldığı bahşişler sayesinde stajını Antalya'da ailesine yük olmadan yapıyor.

Ukrayna Taras Shevchenko Üniversitesi Coğrafya Fakültesi Uluslararası Turizm Bölümü 4. sınıfta okuyan Anatolii Bohdanovich Davydenko, 2 yıldır yaz döneminde stajını her yıl 4 milyon turistin tatil yaptığı Antalya'nın Manavgat ilçesinde turistlere bot turu yaptıran işletmede yapıyor.

İyi derecede İngilizce, Rusça ve Ukraynaca bilen Anatolii Bodanovich Davydenko, bot turuna çıkan turistlere bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri hakkında bilgi veriyor.

Bot turuna çıkan turistlerle birebir ilgilenen Davydenko, 2 yıldır turistlerin verdiği bahşişle veteriner olan anne ve babasından okul döneminde hiç harçlık almadığını söyledi. Ukraynalı turistlerin dünyada tatil yaptığı başlıca ülkelerin Türkiye, İspanya, Yunanistan, Fransa, İtalya ve Polonya olduğunu belirten Davydenko, "Ülkemde turizm fakültesi okuyorum. Stajımı turizmde dünyada söz sahibi olan Türkiye'de yapıyorum. Yazları staj yaptığım işletmeye Rusça, Ukraynaca ve İngilizce hizmet veriyorum. Türkiye benim 3 yıldır ikinci vatanım oldu. Yazları Türkiye'ye gelmek için günleri iple çekiyorum. Turist bahşişlerin harçlığımı çıkarıyorum. İleride kendi mesleğimde zirveye çıkmak için bulaşık bile yıkıyorum." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER