ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 10:55

Ukrayna'daki hükümet karşıtı gösteriler

Ukraynadaki hükümet karşıtı gösteriler

Dışişleri Bakanı Kojara; Ukrayna'daki gösterilere, hükümetin barışçıl bir yaklaşım sergileyerek sorunu çözebileceklerini ifade etti.


Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara, başkent Kiev'de devam eden sokak çatışmalarıyla ilgili, yasaları çiğneyenlerin bedelini ödeyeceğini söyledi.

ABD, AB ve Kanada Büyükelçileri ile bu sabah bir araya gelen Kojara, hükümetin sorunun barışçıl yolla çözülmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını kaydetti.

"Bugün Ukrayna yasaları radikal gruplar tarafından çiğneniyor" diye konuşan Kojara, "Yapılanlar karşılıksız kalmayacak. Yasaları çiğneyenler bedelini ödeyecek. Ülke yönetimi durumun barışçıl yolla kontrol edilmesi için elinden geleni yapmaya kararlıdır" dedi.

Dışişleri Bakanı Kojara, Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Genel Sekreteri Adnrei Kluev'in başkanlığında, Kiev'deki politik krizin çözülmesi için çalışmaların sürdüğünü hatırlattı.
19 Ocak'taki Halk Meclisi mitingi sonrası başlayan olayların çatışmaya dönüşmesi üzerine, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç, Kluev'i sorunun çözülmesi için çalışma grubu kurulması ile görevlendirmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER