ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 19:54

UİB’de genel kurul maratonu başladı

UİBde genel kurul maratonu başladı


Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında bulunan 5 birliğin genel kurul toplantıları, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) ile başladı. UYMSİB’in Olağan Genel Kurulu'nda, yeniden başkanlığa seçilen Dr. Salih Çalı, yeni dönemde gıda güvenliğine ve kaliteye verdikleri önemin artarak devam edeceğini söyledi.

    Özkan Kamiloğlu’nun Divan Başkanlığı'nı yürüttüğü Genel Kurul’da, Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ibra edilmesinden sonra tek listeden oluşan yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı. 30 üyenin kullandığı oyların hepsini alarak yeniden UYMSİB Başkanlığı'na yeniden seçilen Alara Tarım A.Ş İş ve Proje Geliştirme Direktörü Dr. Salih Çalı, üyelere teşekkür etti. Hedeflerine yönelik çalışmalar ve projeler yürüterek, diğer ilgili kuruluşlara örnek teşkil ettiklerini belirtti.

    Çalı, şunları dile getirdi: “Yeni dönemde, bundan önce olduğu gibi, gıda güvenliğini ve kaliteyi ön plana çıkaracak çalışmalara imza atacağız. Üretimimizin sağlam olması bizim için her şeyden önemlidir. Dolayısıyla ‘Güçlü üretici, Güçlü ihracatçı’ sloganıyla projelerimize devam edeceğiz.”

    Yeni pazarlara yönelik çalışmaların yeni dönemde de artarak süreceğini belirten Çalı, 2003 yılında Japonya ile başlanılan ihraç izinlerinde önemli oranda yol kat edildiğini, Uzak Doğu ülkelerine de yayılacağını ifade etti.

    Dr. Salih Çalı’nın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Marmara Zeytin, Ayhan 1 Nakliye, Aynacı Gıda, Sarılar Ambalaj, Figer Meyve Sebze Müşavirliği, Vitamin Gıda, Onkel Şahingöz Tarım, Aşkar Tarım, Osman Sarışen ve Kaledonya Dış Ticaret’ten oluşurken, Denetim Kurulu ise, Fuat Demirci Pazarlama, Umurbey Lojistik ve Doğancan Gıda olarak belirlendi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER