ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2014 Cuma 15:36

Uğur Mumcu ölümünün 21. yılında anıldı


Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 21'nci yılında, bombalı saldırıya uğradığı ve adı verilen sokaktaki evininin önünde anıldı. Törene katılan Uğur Mumcu’nun ailesi ve CHP üyeleri Mumcu’nun hayatını kaybettiği alanda karanfiller koyarak, mum yaktı.

Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te Ankara'da evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen suikast halen aydınlatılamadı. Gazeteci Uğur Mumcu, 21 yıl önce hayatını kaybettiği evinin önünde anıldı. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Mustafa Balbay’ın da aralarında bulunduğu CHP milletvekilleriyle vatandaşlar katıldı. Evininin önünde bulunan ağaçlara siyah şemsiyeler asılarak, Mumcu’nun öldüğü günkü karlı hava sembolize edildi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Uğur Mumcu’nun Sokağı’na gelmesinin ardından eve geçerek Mumcu’nun eşi Gürdal Mumcu, kızı Özge Mumcu ve oğlu Özgür Mumcu ile bir süre sohbet etti. Daha sonra Kılıçdaroğlu, Gürdal Mumcu ve beraberindekiler faili meçhuller anıtına giderek çelenk koydu.

Ardından, Uğur Mumcu’nun hayatını kaybettiği alana gelerek karanfiller bırakıldı. Kılıçdaroğlu ve Gürdal Mumcu ve Deniz Baykal, mum yakarak Mumcu’yu andı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER