ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 17:46

Uçurtmalar mutluluğa havalanacak

Uçurtmalar mutluluğa havalanacak


Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve onlara renkli bir gün yaşatmak amacıyla 'Gülen Yüzler Uçurtma Şenliği' düzenlenecek.

28 Nisan Pazar günü Belsin LYS Tesisleri önünde gerçekleşecek program saat 10.00'da başlayacak. Saat 13.00'te ise protokol konuşmaları ile sürecek uçurtma şenliği, gün boyu devam edecek. Uçurtma şenliğinde çocuklar, rengarenk uçurtmalarını havalandırarak keyifli bir gün geçirecek. En yükseğe çıkan uçurtma ve en güzel uçurtma gibi kategorilerde yarışmaların düzenlenecek. Çocuklar kendi aralarında eğlenceli bir yarışın içine girecek. Halat çekme ve çuval yarışlarının da yapılacağı etkinlik, pilav ikramı ile son bulacak.

Tüm Kayseri halkının davetli olduğu programda çocuklar için oyun parkları da kurulacak. Gülen Yüzler Uçurtma Şenliği'ni takip edecek basın mensupları için saat 12.15'de Büyükşehir Belediyesi önünden araç kalkacak.

Öte yandan 27 Nisan Cumartesi günü 'Erciyes Buluşmaları' programı kapsamında Melikşah Üniversitesi İİBF Konferans Salonu'nda düzenlenecek '2023 Türkiye Vizyonunda Kayseri Sanayii' konulu panel için saat 09.00'da, 28 Nisan Pazar günü ise yine 'Erciyes Buluşmaları' programı için saat 09.15'de Büyükşehir Belediyesi önünden araç kaldırılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER