ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:11

Uçurtma şenliğinde izdiham yaşandı

Uçurtma şenliğinde izdiham yaşandı


Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'uçurtma şenliği'nde uçurtma ve top dağıtımında izdiham yaşandı.

ÇOGEP “ Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” finansman desteği ile İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İz Bırakan Düşler Projesi” kapsamında, Ekşisu Mesire Alanı yolu üzerinde bulunan Büyük Çakırman mevkiinde uçurtma şenliği düzenlendi.

Yapılan uçurtma şenliğine katılan yaklaşık 700 kişi dağıtılan uçurtma ve toplardan almak isteyince izdiham yaşandı. Polisler ve müdürlük personeli tarafından gelişi güzel dağıtılan uçurtma ve toplardan almak isteyen vatandaşlar birbirini ezdi. Çuvallar halinde çocukların üzerine atılan toplardan almak isteyen çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan vatandaşlar birbirlerini ezerken yaklaşık yarım saat süren izdiham sonrasında uçurtma ve toplardan alan vatandaşlar kendilerini şanslı hissetti. Şenliğe katılan çocuklar ve aileleri dağıtılan uçurtma ve toplardan almakta zorlandıklarını söyleyerek; “Biraz daha düzenli dağıtılabilirdi. Ama yine de eğleniyoruz” dedi.

Dağıtılan uçurtmaları alan vatandaşlar daha sonra uçurtmaları uçurmaya çalışmaları ilginç görüntüler oluşturdu. Şenlik yağmur nedeniyle erken sona erdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER