ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 20:32

Twitter'dan 'acil kan lazım' anonsu


Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bugün yaşanan patlamanın ardından hastanelere kaldırılan yaralılar için kan ihtiyacı olduğu bildirildi. Sosyal medyada yüzlerce vatandaş kan ihtiyacını acil duyuru olarak bildirdi.

15 dakika arayla meydana gelen iki ayrı patlamada, 40 kişinin hayatını kaybettiği 29'u ağır 100 kişinin de yaralandığı Reyhanlı’daki patlama sonrası hastanelerde kan ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Vatandaşın kan vermesi için ilçede anonsların yapıldığı belirtilirken, sosyal medyada da acil kan ihtiyacı olduğuna yönelik haberler hızla yayıldı.

Ahmet adlı bir Twitter kullanıcısı, "Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne acil kan lazım.. Lütfen bu mesajı duyuralım.. Durum çok acil, biz bir ümmetiz, bu oyunlara gelmeyiz" diye kan verme çağrısında bulunurken, Esra adındaki bir kullanıcı da "Dikkat çok acil! Hatay'dan takip edenler! kanınız ne olursa olsun! Hatay Reyhanlı Devlet Hastanesi'ndeki yaralılar için acil kan lazım!” şeklinde twit atarak duyuruda bulundu.

Kısa sürede yayılan bu çağrıya farklı kentlerden de destek geldi. Adanalı bir Twitter kullanıcısı da "Acil Kan İhtiyacı! Hatay Reyhanlı için Haydi Adana Kızılay'a...(Lütfen RT) Gün bugündür.” diyerek Adanalıları Kızılay’a kan vermeye davet etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER