ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2014 Perşembe 12:08

Twitter'daki 'Yaşasın IŞİD' yalanı trolleri komik duruma düşürdü

Twitterdaki Yaşasın IŞİD yalan çıktı

Polis memurunun "yaşasın IŞİD" diye bağırdığı yalanı Twitter'da TT listesine girdi. Ancak videoyu hazırlayan troller vahim bir hataya imza attı...


IŞİD'in Kobani üzerindeki baskı sürerken, Türkiye'de birçok ilde provokatörler sokakları savaş alanına çevirdi. Bir taraftan otobüsleri, bankaları, banka ATM'lerini ateşe veren gruplar, diğer taraftan da polisleri hedef aldı.

Stargazetesinden Ömer Çamoğlu'nun haberine göre, sokaklarda polise taş, sopa ve molotoflarla saldıran grupların yanısıra, sosyal medyada da Twitter trolleri yine polise karşı acemice bir operasyona kalkıştı.

TROLLERİ GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜREN O ACEMİCE MONTAJLANMIŞ VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ 

TWITTER YALANLARINA START VERİLDİ

Böylece, Gezi olayları sırasında çok sık rastlanan meşhur Twitter yalanlarına bugün Kobani eylemleriyle birlikte yeniden start verilmiş oldu.

TT listesine giren "Yaşasın IŞİD" etiketinin altında, bir polis memurunun "yaşasın IŞİD" diye bağırdığına dair iddiaları içeren twitler atıldı. Twitler, bazı internet siteleri tarafından bir video kaydıyla desteklendi.

VİDEODA VAHİM HATA: POLİSİN AĞZINDA GAZ MASKESİ VAR

Ancak troller, video kaydında oldukça vahim bir hataya imza atmıştı. "Yaşasın IŞİD" diye bağırdığı iddia edilen polis memurunun ağzında o anda gaz maskesi vardı. Dolayısıyla maskenin altından, o mesafeden, o sesin, o kadar net çıkması mümkün değildi.

Öte yandan, video izlendiği ilk andan itibaren kurmaca izlenimini veriyordu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER