ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:39

Tuvalete gizli kamera yerleştiren şahıs konuştu

Tuvalete gizli kamera yerleştiren şahıs konuştu


Kocaeli’nde bir kültür merkezinin tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği iddiasıyla yargılanmasına başlanan E.D., hâkim karşısında verdiği savunmasında, “Şeytana uydum.” dedi. Olayla ilgili şikâyetçi olan 3 kişi ise sanığın cezalandırılmasını talep etti.

        Geçen mart ayında İzmit ilçesindeki bir kültür merkezinin bayanlar tuvaletinde temizlik yapan çalışanlar, içeriye gizli kamera yerleştirildiğini fark ederek durumu yetkililere bildirmiş, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında bayanların görüntülerini gizli kameraya alan kişinin kültür merkezindeki kafe işletmecisinin kardeşi E.D. olduğu ortaya çıkmış ve şahıs yaşam gizliliğine ihlal suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. 2-5 yıl arasında hapis cezası istenen şüpheli, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık E.D., müştekiler D.A., M.D., K.Ç. ile avukatları Süleyman Çetin ve belediye adına avukat Ayşe Deniz katıldı.

        Sanık E.D. suçunu kabul edip şeytana uyduğunu söyleyerek, "Suçlamayı kabul ediyorum. Daha önce verdiğim ifademi tekrarlıyorum. Bayanlar tuvaletinde bulunan tuvalet fırçasının üzerine kamerayı yerleştirdim, bir anlık şeytana uydum. Ancak daha sonra gidip kamerayı yakalanırım endişesi ile alamadım." dedi. Mahkemeye katılan müştekiler D.A., M.D. ve K.Ç. ise sanıktan şikayetçi olduklarını ifade etti. Müşteki avukatı Süleyman Çetin de sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, sanığın tutukluluk haline devamına ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesinin beklenmesine karar vererek, duruşmayı 30 Nisan tarihine erteledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER