ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 16:32

"Tutunabilmenin şartı güçlü ordu"

"Tutunabilmenin şartı güçlü ordu"


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu coğrafyada tutunabilmenin şartı güçlü bir orduya sahip olmaktan geçer. Biz bu milletten aldığımız emanetle ordumuzu güçlü tutmak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

Programları nedeniyle Sivas’ta bulunan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, partisinin il danışma meclisi toplantısına katıldı. Kendisine, Danışma Meclisinde, 'daha çok sizler konuşuyorsunuz, bizler dinliyoruz. Oysa tam tersi olması lazım' denildiğini kaydeden Bakan Yılmaz, “Dolayısıyla ben bugün Göktürk uydumuzun tamamlanarak fırlatılmak için Çin’e gönderildiğinden bahsetmeyeceğim. Hava Kuvvetlerimizin hizmetinde olacak. Türkiye, kendi uydusunu yapabilmiş bir ülke. Ben bugün size Altay tankını, kara savaşlarındaki en değerli araç nedir diye deseniz, tank derler. Tamamıyla Türk mühendis ve işçisinin el emeğiyle üretilmiş bir tanktan da bahsetmeyeceğim. Bunlar Türkiye’nin gücüne güç katar. Yarınlara umutla bakmamıza da yol açar. Çünkü bu coğrafyada tutunabilmenin şartı güçlü bir orduya sahip olmaktan geçer. Biz bu milletten aldığımız emanetle ordumuzu güçlü tutmak için gece gündüz çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN BÖLGENİN LİDERİ

Yılmaz, geçen hafta Başbakan'la birlikte Kahirede olduğunu ifade ederek, "Hişam Kandil, Mısır’ın başbakanı, Başbakanımızın olduğu salonda şunu söyledi; Başbakanımız Kahire Üniversitesi'nde bir konuşma yaptı. ‘Biz de biliyorduk ancak bir kez daha gördük ki Sayın Başbakan sadece Türkiye’nin lideri değil, bölgemizin lideridir.' dedi.”

 HEDEF 2071

Bakan Yılmaz, daha sonra HAS Parti İl Başkanı Halil İbrahim Karademir ile BBP İl Genel Meclis üyesi Feridun Dağ’ın AK Parti'ye katılımı nedeniyle rozetlerini taktı. Yılmaz, partiye katılanlara coşkulu bir şekilde hoş geldiniz diyerek, “Türkiye ve Sivas’ı 21. yüzyıla, 2023 ilk hedefimiz ama Anadolu’ya ayak bastığımızın 1000. yılı 2071’de, biz görmezsek inanıyoruz ki çocuklarımız da torunlarımız da görecektir. Onlara daha aydınlık bir Türkiye bırakmak için her neslin, 'Ben bu ülkenin bir numaralı vatandaşıyım. Başım da dik, alnım da ak' diyebileceği bir cumhuriyeti kurmak için hoş geldiniz, safalar geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.

Ardından, HAS Parti il, ilçe teşkilatlarının rozetlerini ise Sivas milletvekilleri taktı.
Toplantı, daha sonra basına kapandı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, akşam da Sivasspor’un sahasında Kayserispor’u ağırlayacağı karşılaşmayı izleyecek. Törene; Bakan Yılmaz’ın yanı sıra Tarım eski Bakanı Musa Demirci, Sivas milletvekilleri Hilmi Bilgin, Ali Turan ile İl Başkanı Burhanettin Kuru ile parti teşkilatı katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER