ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 17:40

Tutanakların ikinci kısmı da sızdırıldı iddiası!

Tutanakların ikinci kısmı da sızdırıldı iddiası!

İmralı tutanaklarının sızdırılmasıyla ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı!


İmralı'da Abdullah Öcalan'la BDP milletvekilleri arasındaki görüşmenin tutanaklarının sızdırılmasıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Star Gazetesi'nin haberine göre, tutanakların ikinci kısmının da sızdırıldığı ancak yaşanan tartışmalar nedeniyle yayınlanmadığı iddia edildi.

'ÇAYCI' YÖNETİMİN BİLİNÇLİ TERCİHİ

Ankara kulislerinde konuşulan iddiaya göre, Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan görüşme tutanakları bizzat BDP yönetimi tarafından 'çaycı' eliyle bilinçli olarak sızdırıldı. Sızdırma için 'Çaycı' özellikle tercih edilirken, olayın ortaya çıkmasının ardından 'Biz yapmadık çaycı satmış' diyebilmek için BDP yönetimi bu yolu bilinçli olarak seçti.

BDP MİLLETVEKİLİ BİZZAT VERDİ

İlk sızdırmayla ilgili tartışmaların alevinin sönmesi üzerine BDP ikinci hamleyi yaptı. Önceki gün bir milletvekili görüşme tutanaklarının daha önce sızdırılmayan ikinci bölümünü kendi elleriyle bir gazeteciye verdi. Ancak yaşanan tartışmalar nedeniyle BDP milletvekili eliyle yapılan bu servis amacına ulaşmadı ve tutanakların ikinci bölümü yayınlanmadı.

Sızdırılan ikinci bölümün yayınlanıp yayınlanmayacağı merak konusu oldu.

KIŞANAK, 'BİZ SIZDIRMADIK' DEMİŞTİ

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, bir grup milletvekiliyle BDP Genel Merkezi'nde, parlamento çalışmalarının ele alındığı toplantı sonrasında gazetecilere açıklama yapmıştı.

Kışanak basına sızdırılan İmralı notları için "Bizim partimizden sızdırma kelimesiyle tanımlanabilecek herhangi bir faaliyet asla söz konusu olmamıştır" demişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER