ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:46

Türkoğlu’nda SODES bilgilendirme toplantısı yapıldı


Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından TR63 Bölgesi'nde yürütülen Sosyal Destek Programı’nın (SODES) bilgilendirme toplantısı Esnaf Kefalet Odası'nda yapıldı.

Eğitime ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları, ilçe özel idaresi, belediye ve dernek temsilcileri katıldı. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı uzmanları Yusuf Köleli ve Hakan Torun bilgilendirme ve eğitim sunumu yaptı. Sunumda SODES’in hedef kitlesinin yoksulluk nedeniyle sosyal imkânlara erişemeyen çocuklar, gençler, kadınlar, işsizler, yoksullar, göç etmişler ve kentlerin özellikle kırsal alan ve gecekondu bölgelerinde yaşayan bireyler ve gruplar olduğu belirtildi. Söz konusu hedef gruplara yönelik kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerince hazırlanacak istihdam, sosyal içerme ve kültür, sanat, spor projelerine hibe şeklinde mali kaynak sağlanacağı bildirildi.

SODES programına kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, belediyeler, kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar, mahalli idare birlikleri, il ve ilçe özel idareleri ve sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği ifade edildi. Kamu kurumlarının en fazla üç, sivil toplum kuruluşlarının en fazla iki başvuru yapabildiği programda uygulanacak projelerin süresinin en fazla 12 ay olacağı aktarıldı.

Başvuruların önce elektronik ortamda http://online.sodes.gov.tr internet adresi SODES-BİS üzerinden yapılması, daha sonra sisteme girilen formun çıktılarının destekleyici belgelerle birlikte son başvuru tarihi olan 3 Mayıs 2013 tarihi mesai bitimine kadar ajans merkezi ya da illerdeki yatırım destek ofisi adreslerine elden, posta ya da kargo ile teslim edilmesi gerektiği bildirildi. Bilgilendirme toplantısı katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER