ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 18:02

Türkmenistan’da Diplomatlar Günü kutlandı

Türkmenistanda Diplomatlar Günü kutlandı


Türkmenistan’da 18 Şubat’ta kutlanan “Diplomatlar Günü” nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Türkmenistan Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanı Yardımcısı Raşit Meredov ve Türkmen diplomatlar bir araya geldi.

Türkmen Dışişleri Bakanlığı’nda bağlı Uluslararası İlişkiler Enstitüsü binasında fuar ve konferans düzenlendi. Etkinliğe katılan Dışişleri Bakanı Raşit Meredov, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un mesajını iletti. Türkmen lider mesajında, Türkmenistan’ın tarafsızlık siyaseti kapsamında bütün ülkeler ile karşılıklı çıkara dayalı ve eşitlik ilkesi ortamında münasebetleri geliştirmek için çaba gösterdiklerini kaydetti.

“Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat uluslararası ve bölgesel ilişkiler bazında önemli bir merkez haline geldi. Bizim ülkemize yurtdışından gelen yabancı heyet sayısı giderek artıyor.

Dünyada barış ve sürdürülebilir kalkınmanın hayat bulması için gereken desteği sağlayacağız” diye mesajında belirten Berdimuhamedov, bundan sonra da dış politika çizgisini barış, güvenlik ve istikrarlı kalkınma yolunda yürüteceklerini belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER