ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Eylül 2014 Salı 17:09

Türkiye'yi yıkan faciadan ilk rapor

Türkiyeyi yıkan faciadan ilk rapor

Mecidiyeköy'de yaşanan ve 10 kişiye mezar olan asansör kazası ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporu savcılığa ulaştı.


6 Eylül Cumartesi günü İstanbul, Mecidiyeköy'de yaşanan ve 10 kişiye mezar olan asansör kazası ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporu savcılığa ulaştı.

İstanbul Mecidiyeköy’de bir rezidans inşaatında 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasına ilişkin bilirkişi ön raporunda Geda majör firmasının yetkilileri ve teknik personeli ile Torunlar GYO’nun idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu oldukları ifade edildi.

Mecidiyeköy’de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör kazasına ilişkin 7 kişilik uzman bilirkişinin hazırladığı 5 sayfalık raporda inşaat ve asansör firması yetkilileri suçlandı. Prof. Dr. Cevat Erdem İmrak, Prof. Dr. Mehmet Emin Savcı, Öğretim Görevlisi Dr. Ergun Bozdağ, Yardımcı Doç. Dr. Derya Ahmet Kocabaş, Makine Mühendisi Fatih Aydınlı, Elektrik Mühendisi Mustafa Kavukçu ve İnşaat Mühendisi Beste Ardıç Arslan’dan oluşan bilirkişi heyeti, ilk incelemelerine ilişkin hazırladıkları 5 sayfadan oluşan ön raporlarını geçtiğimiz günlerde soruşturmayı yürüten savcılığa teslim etti. Raporda, "Cephe asansörünün şantiyeye montajını, bakımını yapan Geda majör firmasının yetkilileri ve teknik personelinin asıl işveren konumundaki Torunlar GYO’nun idari ve teknik sorumlularının kazada kusurlu oldukları kanaati oluşmuştur" denildi.


KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER