ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 23:03

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler


Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Osmaniye'de kalan Suriyelilere un yardımında bulundu.
     Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu Başkanı Süleyman Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezinde kirada oturan Suriyelilere 500 çuval un dağıtıldığını söyledi.
     Her aileye bir çuval un verildiğini ifade eden Dağ, şunları kaydetti:
     "Bu unları, Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu olarak, elimizdeki kayıtlar doğrultusunda dağıtıyoruz. Kardeşlerimizin araçları yok, bu nedenle esnaflarımızdan araç temin ederek veya kiralama yoluyla unlarını kaldıkları evlerine kadar teslim ediyoruz. Suriyeliler yaz aylarında özellikle barınma, yatacak ve ilimiz sıcak olduğu için buzdolabı sorunu da yaşıyor. Platform olarak vatandaşlarımızın da yardımıyla bunları aşmaya çalışıyoruz."
     Dağ, Birleşmiş Milletler yetkililerinin bir hafta önce Osmaniye'ye geldiğini hatırlatarak, onlara Suriyeli sığınmacıların yaşadığı sorunları aktardıklarını belirtti.
     Platformun kayıt altına aldığı Suriyeli aile sayısının 560 olduğunu ifade eden Dağ, son bir ayda kayıt yapmadıkları için sayının artmış olabileceğini de sözlerine ekledi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER