ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:05

"Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar"

"Türkiyenin önünü kesmek istiyorlar"


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şubesi’ni ziyaret etti. Gezi Parkı olaylarıyla ilgili değerlendirme yapan Kılıç, provokatif eylemlerin Türkiye’nin gelişmesini önlemek isteyen güçler tarafından organize edildiğini iddia etti.

MÜSİAD Şube Başkanı Hüseyin Bekmez ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Kılıç, burada İstanbul Taksim'da başlayan ve gelişen olaylara değindi. Kılıç, Türkiye’nin son günlerde gündemini işgal eden ‘barış süreci’nden, gezi parkı olaylarına kadar geniş bir yelpazede görüş ve düşüncelerini dile getirdi. Kılıç, Türkiye’nin terörden çok çektiğini ve binlerce şehit verdiğini, binlerce insanın gazi olduğunu hatırlatarak, "Ülkede yaşanan terörün bitmesini istiyor. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümet üyelerimizin de terörün bitmesi konusundaki mücadelesini görüyoruz. Bu anlamda partimizin iktidara geldiği günden beri büyük emekleri, gayretleri var." dedi.

Gezi parkı olaylarına da değinen Kılıç, Taksim’da başlayıp Türkiye genelinde bir çok ile yayılan ve organize bir şekilde sürdürülen olayların provoke olduğunu ileri sürerek, "Türkiye’nin gelişmesini ve 2023 hedefine varmasını istemeyen şer güçler tarafından organize bir şekilde yürütülen bu olaylar asla birlik beraberliğimizi ve Türkiye’nin gelişmesini engelleyemeyecektir.” diye konuştu.

BEKMEZ: HERKES BU VATANA SAHİP ÇIKMALI

MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bekmez ise son haftalarda başta İstanbul olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde Gezi Parkı bahane edilerek gerçekleştirilen eylemlerin üzüntü verici olduğunu dile getirdi. Kaotik eylemlerin sağduyu sahibi vatandaşlarca kabullenilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Bekmez, "Bütün vatandaşlarımız el birliği içerisinde bu olayların ve Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere karşı oynanan oyunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Herkes bu vatana sahip çıkmalı, duygusal, ötekileştiren tepkilerden uzaklaşıp, sağduyulu hareket etmeli." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER